arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Lázně Lúčky

Lázně Lúčky patří mezi nejstarší slovenské lázně. První zmínku nacházíme v Protokolech Liptovské župy z roku 1712, kdy na Lázně Lúčky Liptovská župa věnovala 40 zlatých. Nedozvíme se, zda se jednalo o peníze na výstavbu lázní nebo provoz. Lázně navštívil Matej Bel, jeden z největších uherských učenců, který se dal zlákat proslulostí zdejších teplých pramenů. Po návratu popsal účinky léčivé vody, čímž proslulost lázní potvrdil.

V roce 1761, tehdejší spolumajitel lázní, Adam Turiansky, dal postavit první kamennou budovu nad minerálními prameny. Tím Lúčky získaly pravý lázeňský charakter.

V 19. století Lúčky dosáhly takové popularity, že byly odborníky přirovnávány k významným anglickým, italským či německým lázním. Například Daniel Nitsch napsal: „Pokud se opravdu potvrdí, že prameny v Lúčkách zvyšovaly a zvyšují plodnost, pak jsou tato a všechna další doporučení zbytečná a Lúčky jsou pravým pramenem požehnání Uher.“

V roce 1872 se stal majitelem lázní Ján Tholt. Začal rekonstruovat lázeňskou budovu, stavěl nové vilky a penziony. Lázně se staly atraktivní destinací pro klientelu z ciziny. Zlaté období lázní přerušila 1. světová válka. V meziválečném období se noví majitelé nedokázali přizpůsobit nastalým podmínkám a také velké konkurenci českých lázní. Nastalo období stagnace.

Ke změně došlo v roce 1946, kdy byl otevřen léčebný dům Liptov, který splňoval požadavky kvality a trendů v lázeňství. O dva roky později byly Lázně Lúčky znárodněny. Nastalo opět období stagnace, které trvalo až do 60. let 20. století.

Od roku 1950 se lázně specializovaly na léčbu ženských a onkologických onemocnění. V roce 2005 se opět vrátily k léčbě pohybového ústrojí. V současné době se lázně věnují léčbě následujících indikací: onkologické onemocnění, trávicí ústrojí, porucha látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní choroby dýchacích cest, nervové nemoci, pohybové ústrojí, ženské choroby a choroby z povolání.

Rozhodujícím činitelem při léčbě je termální minerální voda z pramene Valentína o teplotě 32°C a z pramene HGL-3 s teplotou 37°C. Voda je využívána v bazénech a koupelích. Dále je pacientům předepisována léčba ve formě parafínových zábalů, peloidy, masáží, elektroterapií, světloléčby nebo léčebného tělocviku.

Hosté mohou využívat služeb Aqua-vital parku, jehož součástí je vnější bazén s teplotou vody 28 – 33°C s různými atrakcemi jako vzduchová lehátka, protiproud, podhladinové osvětlení, masážní trysky a chrdliče. Vnější sedací bazén s teplotou vody 36 – 38°C nabízí relax s krásným výhledem. K dispozici je i vnitřní minerální bazén s teplotou vody 33 – 35 °C.

S bazény je přímo spojený saunový svět, kde hosté mohou relaxovat ve finské sauně, římské koupeli s přírodními inhalačními esencemi, mentolové sauně, tepidáriu, Kneippově koupeli, turbo sprše nebo sprše – déšť.

V roce 2015 Aqua-vital park doplnil vnější Vitální svět. Hosté zde mohou využívat finskou saunu s kapacitou až 16 osob a ochlazovací bazén. Pro milovníky odpočinku ve vodě je k dispozici jacuzzi pod širým nebem. Součástí je Snack bar se širokou nabídkou občerstvení. 

K ubytování je pro klienty připraveno několik typů ubytovacích kapacit.

Lázeňský hotel Choč, hlavní lázeňská budova, kde se nacháí recepce a jídelna. Spojovací chodbou e spojen s Balneoterapií, Depandancí Liptov a Aqua-vital parkem. Hosté se mohou ubytovat v jedno a dvoulůžkových pokojích a apartmánech.

Depandance Diana se nachází cca 300 m od hlavního hotelu Choč, kde jsou poskytovány všechny služby. Hotel svým klientům nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech. Depandance Diana je výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí využívat lázeňských služeb a užít si klidného ubytování stranou od lázeňského ruchu.

Lázeňský hotel Kubo nabízí svým klientům prostor pro aktivní odpočinek, regeneraci a léčbu pro všechny věkové kategorie. Všechny pokoje jsou komfortně a moderně zařízené s výhledem na Nízké Tatry. Přímo v hotelu se nachází jídelna a lobby bar. Hotel je přizpůsobený rodinám s dětmi a větším skupinám.

Lázně Lúčky jsou výbornou volbou pro kliety, kteří si chtějí užít odpočinek v krásném prostředí obklopeném přírodou a vyzkoušet blahodárné účinky minerální léčivé vody.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

info@laznetour.cz
www.laznetour.cz