arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Františkovy Lázně

Františkovy Lázně jsou součást tzv. lázeňského trojúhelníku v Západních Čechách. Leží v nadmořské výšce 440 m. n. m. Založení Františkových Lázní se datuje 27. 4. 1793 s názvem Ves císaře Františka. Dnešní název, Františkovy Lázně, byl úředně přiznán až v roce 1807. Pojmenovány jsou podle císaře Františka I., který je považován za jejich zakladatele. První venkovské lázně měly dřevěnou kolonádu, Františkův pramen, několik lázeňských domů a Společenský dům. I přes svojí skromnou podobu se velmi rychle staly jedněmi z nejvyhledávanějších evropských lázní. Františkovy Lázně se postupně rozšiřovaly o další komunikace a historické centrum bylo obklopeno širokým pásmem anglických parků. Všechny nové ulice vedly vždy po obvodu zeleně a tím vzniklo jedno z nejkrásnějších lázeňských měst v Evropě.

Roku 1865 byly Františkovy Lázně povýšeny Františkem Josefem I. na město. Po napojení na bavorskou, saskou a českou železniční síť dostaly rozměr světových lázní. Před 1. světovou válkou, v období jejich největšího rozkvětu, dosahují roční návštěvnosti až 20 tisíc pacientů a téměř 80 tisíc lázeňských turistů. 

Po 2. světové válce byly lázně znárodněny a vznikl tak jediný velký státní podnik. Lázně slouží pracujícímu lidu a léčí se zde jen nepatrné procento zahraničních klientů. Výborná úroveň lékařské péče zůstala, ale lázeňské domy se pouze inovují a lázně se dále nerozvíjejí.

V roce 1991 přebírá většinu lázeňských zařízení akciová společnost Lázně Františkovy Lázně s programem na celkovou rekonstrukci všech lázeňských domů a výhledou koncepcí navrátit Františkovy Lázně mezi světové lázně. O rok později jsou Františkovy Lázně vyhlášeny památkovou rezervací.

V dnešní době jsou Františkovy Lázně opět jedněmi z nejoblíbějších a nejkrásnějších lázeňských měst v Evropě.

K léčbě je využíváno výlučně místních františkolázeňských přírodních léčivých zdrojů v té nejvyšší kvalitě v kombinaci s tradičními léčebnými postupy a zároveň metody nejmodernější medicíny. 

Mezi indikace se řadí:

Ve Františkových Lázních můžete vybírat z mnoha hotelů. Všechny hotely jsou na výborné úrovni a ani u jednoho neuděláte chybu. Všechny lázeňské domy a hotely si můžete prohlédnou ZDE.

Františkovy Lázně jsou výbornou lokalitou pro milovníky aktivního odpočinku. Okolí města je lemováno cyklistickými trasami. Klienti, kteří mají rádi památky, mají mnoho možností přímo ve městě nebo v blízkém okolí. Nikdo se určitě nebude při pobytu ve Františkových Lázních nudit.

Přijeďte si odpočinout a nabrat nové síly do malebného prostředí Františkových Lázních.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

info@laznetour.cz
www.laznetour.cz