arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Vyšné Ružbachy

Obec Vyšné Ružbachy se nachází v dolině Zálažského potoku ve výšce 623 m. n. m. První zmínka o obci pochází z roku 1288, kdy Šoltýs Henrich z Podolínca založil Nižné a Vyšné Ružbachy. Od roku 1412 byly Vyšné Ružbachy použity jako záloha na půjčku Zigmunda Lucemburského od polského krále Vladislava II. Jagelonského. Záloha byla domluvena na 360 let.

V roce 1595 byla postavena první lázeňská budova s bazénem, kuchyní, jídelnou a společenskou místností. Za tímto stál Sebastián Lubomirský, který byl určen dědičným starostou zálohových měst. Z Vyšných Ružbachů vytvořil známé středisko polské a uherské šlechty. V roce 1744, po vymření přímé větve Lubomirských, lázně začaly měnit majitele a přecházející sláva uvadala. 1772 se zálohové oblasti dostaly zpět do Uher a tím koupele utrpěli další ránu.

Až v roce 1825 se staly lázně vlastnictvím barona von Jony, který začal s jejich rekonstrukcí. Začal se stavbou kašny, nového lázeňského domu a zrcadlové lázně. Jeho syn lázně spravoval až do roku 1865, kdy se na krátký čas dostaly do majetku Kežmarského lycea. Od lycea lázně odkoupil v roce 1882 polský grof Andrej Zamoyski. Roku 1923 začal Oskar Zubera se stavbou přírodního termálního koupaliště. Postupně se Ružbachy začaly měnit na nejmodernější lázně na Slovensku.  Po smrti Andree Zamoyského v roce 1927 zdědil lázně nejmladší syn Ján s manželkou Izabelou de Bourbon, neteří španělského krále. 

Plány na rekonstrukci a rozmach lázní překazila druhá světová válka. V roce 1952 přešly lázně pod správu ROH. Od roku 1957 se vrátili opět pod správu státu. Nynější lázeňské budovy převážně pocházejí z roku 1920 a 1940 a jsou doplněny objekty z let 1975 až 1997.

Zvláštností lázní je jezírko Kráter, přírodní naplněné termální vodou. Je situované na vrchu travertínového kopce a od roku 1967 je chráněným přírodním výtvorem.

Hosté se mohou ubytovat v Grand Hotelu Strand****, který je postavený ve španělském stylu s celoročně otevřeným termálním bazénem. Je propojený s Balneoterapií, kde jsou poskytovány procedury a další relaxační služby.Přímo v hotelu se nachází Aqua Thermall Wellness, které nabízí mnoho odpočinkových atrakcí. Klienti se mohou ubytovat v jedno a dvoulůžkových pokojích, dvoulůžkových apartmánech, mezonetových nebo VIP apartmánech. Hotel je výbornou volbou pro klienty, kteří mají rádi kvalitní služby pod jednou střechou.

Klienti, kteří chtějí klidné ubytování, mohou využít Švýcarských domečků***, které se nacházejí v centru lázní. Připomínají alpskou srubovou architekturu. Domečky nabízejí klid a jsou upřednostnovány rodinami s dětmi a partnerskými dvojicemi. Klientům nabízí standardní hotelové ubytování v kategorii standard a apartmá.

Hosté mohou využívat Aqua Thermall Wellness s krytým termálním bazénem Grand Hotelu Strand nebo letního termálního koupaliště Izabella.

Lázeňská léčba probíhá pomocí:

Indikace:

Lázně Vyšné Ružbachy jsou výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí svojí dovolenou prožít v krásné přírodě s využitím termálních vod a vysokého standardu služeb.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz