arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Smrdáky

Přírodní léčebné lázně Smrdáky se nachází na západním Slovenku v Záhorské nížině, na úpatí Bílých karpat. Od okresního města jsou Smrdáky vzdá0lené 7 km a 80 km od Bratislavy. První zmínky o obci pocházejí z rozmezí let 1423 - 35, kdy panoval král Zigmund.

Lázně jsou známé jedinečným složením minerální vody s vysokým obsahem sirovodíku. Jedná se o jednu z nejúčinějších léčebných metod neinfekčních kožních nemocí a onemocnění pohybového aparátu.
Oblast dnešních lázní byla před 25 milionů let zalitá mořem, kde vznikaly biologické usazeniny, které se později přeměnily na ložiska minerální vody s vysokým obsahem sirovodíku.

V roce 1952 byly navrtané nové minerální prameny a začla moderní éra lázeňství. Voda obsahuje 3400 mg minerálních solí v 1 litru vody a z toho 680 mg tvoří sirovodík. Specifickou vlastností sirovodíku je přímé pronikání přes kůži a příznivý vliv na zánětlivé a imunologické změny v organismu. Voda se používá ve formě koupelí.
Dalším léčivým prvkme využívaný k léčbě je sirné bahno. Bahno vzniká přetékáním sirovodíkové vody přes sprašové zeminy. Vysoce účinné sirné peloidy se používají ve formě zábalů na klouby a záda.
Mezi další metody patří fototerapie, elektroterapie a mnoha dalších podpůrných metod, jako masáže, cvičení atd.

Hosté se mohou ubytovat ve 3 lázeňských domech.

Hotel Centrál - se nachází v centru lázeňského areálu. Nabízí ubytování ve 36 pokojích. Najdete zde ordinace lékařů, ošetřovnu, rehabilitační centrum a centrální recepci. Pro milovníky tance je k dispozici kavárna, kde se pravidelné pořádají taneční večírky s živou hudbou. 

Hotel Vietoris - pojmenovaný po zakladatelovi lázní, Jozefovi Vietorisovi.  Nabízí ubytování ve 30 pokojích. Součástí hotelu je restaurace a lobby bar s letní terasou.

Depandance Morava - se nachází nedaleko od balneoterapeutického centra. Je umístěn na kopci plném překrásné zeleně s výhledem na lázeňské středisko Smrdáky. Nabízí ubytování ve 40 pokojích. 

Volný čas mezi procedurami mohou hosté trávit procházkami po lázeňském parku. Po procházce si mohou hosté dopřát kávu s něčím sladkým v místních kavárnách, večer zatancovat při živé hudbě nebo navštívit místní kino.

Milovníci sportu mohou využívat kvalitní tenisové hřiště s umělým povrchem, volejbalové hřiště, stolní tenis nebo billiard. Relaxační centrum nabízí saunu, hydromasážní vanu, posilovnu a tělocvičnu, kde probíhají skupinové lekce.
V okolí Smrdáku se nachází pěší turistické a cyklistické trasy.

Lázně Smrdáky jsou výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí léčbu spojit s odpočinkem v klidném prostředí.

 

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz