arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Piešťany

Osídlení dnešních Piešťan sahá až do pravěku. Tehdy se v blízkosti horkých termálních pramenů usídlili lovci mamutů. Tuto skutečnost potvrzuje archeologický nález Moravské Venuše (plastika ženy vyřezaná z mamutího klu - mladší období doby kamenné).

První písemná zmínka o Piešťanech, tehdy Pecam, se nachází v Zoborské listině uherského krále Kolomana z roku 1113.

V letech 1299 a 1301 - 1321 byly Piešťany součástí panství Matouše čáka Trenčianského, pána Váhu a Tater. Po jeho smrti přešly Piešťany do majetku Karla Róberta z Anjou. Také byly královským majetkem a součástí hradního panství Tematín. Roku 1348 král Ludovít I. hrad a panství daroval magistru Mikolášovi Kontovi. Dalším vlastníkem panství byl Alexej Thurzov.

Nekratší písemnou zmínku o piešťanských termálních vodách a lázních nalezneme v oslavné básni "Uzdravujúce piešťanské kúpele" Adama Trajana z Benešova z roku 1642.

V roce 1720 přešly Piešťany (v tehdejším panství Hlohovec) do majetku Jána Leopolda Erdödymu, kterému ho daroval Karel IV. Začátkem 19. století dal Erdödy vybudovat první lázeňské budovy, které se přestavovaly a dobudovávaly v průběhu celého 19. století. 

V 19. století působil v lázních první odborník, lékař František Ernest Scherer, autor knihy "O léčivých pramenech a lázních v Uhersku".

Největší rozkvět lázní nastal po roce 1889, poté co si lázně pronajala rodina Winterů. V období 1889 - 1941 firma Alexander Winter a synové změnily Piešťany na mezinárodně známé lázeňské město.

Po II. světové válce získaly Piešťany statut města. K rozvoji cestovního ruchu přispělo vybudování  umělé nádrže Slnava, 1956 - 59, výstavba Interhotelu Magnólia rok 1968 a výstavba komplexu lázeňských budov "Balnea" na Kúpelnom ostrově.

Městskou část a lázeňský ostrov spojují dva mosty. Pro pěší je Kolonádový most, pro dopravu slouží Krajinský most.

Základem léčení jsou léčivé přírodní zdroje - termální minerální voda a sirné bahno. Přírodní zdroje doplňuje aktivní cvičení, které posiluje ochablé svaly a tím klientům ulevuje od bolesti. Nesmí také chybět správná výživa. Lázně Piešťany zaměstnávají odborníky ve všech oblastech a léčba je velmi účinná a potvrzená tisící spokojených pacientů, kteří se do lázní pravidelně a hlavně rádi vracejí.

Klienti se mouhou ubytovat v šesti lázeňských domech, které naleznete na i mimo Kúpelný ostrov.

V současné době jsou lázně Piešťany jedny z celosvětově uznávaných lázní. Pokud chcete svému zdraví dopřát jen to nejlepší a zároveň si odpočinout v krásném prostředí kouzelného lázeňského města, neváhejte a vyberte si nějakou z nabídek.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz