arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Lázně Jáchymov

Jáchymov je lázeňské město v okrese Karlovy Vary, 7 km od Božího Daru. Bylo založeno v 16. století jako středisko těžby stříbra. První zmínky však můžeme najít již z roku 1300.

V 17. století došlo k vyčerpání stříbrných dolů a tedy i k úpadku města.

V 19. století objevila Marie Curie - Sklodowská v jáchymovské uranové rudě prvek radium, za což později získala Nobelovu cenu. Tento objev dal možnost vzniku uranových dolů ve 20. století. Doly fungovaly mezi lety 1939 a 1962, kdy bylo vytěženo 8 000 tun uranu.

Dnes se v Jáchymově nacházejí jedny z nejunikátnějších lázní nejen v České republice, ale i ve světě. Léčba zde probíhá za pomoci radonové vody a přímého ozařování.

Lázně založili v roce 1906 Ing. Josef Štěp a Dr. Leopold Gottlieb. V začátcích se léčba soustředila na pitné kúry - voda z dolu Werner. Později se přidaly koupele. První vana byla umístěna v ordinaci Dr. Gottlieba v domě pekaře Kühna.

V roce 1911 byla otevřena první lázeňská budova, dnešní Aguacentrum Agricola. Téhož roku také vznikla akciová společnost pro radonové lázně Jáchymov.

Dnešní podobu lázní tvoří několik lázeňských budov. Hotel Radium Palace,  z roku 1912, je neoklasicistní palác, kde si hosté užijí nadstandardních služeb v luxusním prostředí. I když hotel prošel rozsáhlou rekonstrukcí, stále si drží svůj půvab a hosté mají pocit, že vracejí zpátky do dob První republiky.

Hotel Akademik Běhounek je šesti patrová budova, která tvoří nepřehlédnutelnou dominantu jáchymovského údolí. Krytou chodbou je spojen s depandancí Dalibor a Jitřenka.

Komplex Curie je moderní panelový objekt otevřený v roce 1992. Je propojen s lázeňským domem Praha, který byl původně postaven jako továrna na výrobu loutek a dřevěných hraček. Z druhé strany se spojuje s Elektrou, která byla postavena okolo roku 1900.

Posledním z hotelů je Astorie, komplex tří budov Seidel, Mariánský dům a Astoria. Komplex Astoria se nachází přímo v centru Jáchymova.

Klienti, kteří nechtějí ubytování lázeňských domech, mohou využít první český penzion v Jáchymově Dagmar. Objekt byl původně soukromá vila, kterou lázně zrekonstruovaly a je velmi vyhledávaným ubytováním pro lyžaře a rodiny s dětmi.

Lázně Jáchymov jsou výbornou variantou pro klienty, kteří chtějí naplno využít léčení, ale i pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou v krásném prostředí Krušných hor. Zabaví se zde milovníci zimních i letních sportů, rodiny s dětmi každého věku i klienti, kteří chtějí pouze odpočívat a užívat si lázeňskou atmosféru.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz