arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Stres

Stres je slovo, které v dnešní době skloňujeme ve všech pádech. I malé děti se odvolávají na stres. Nedávno jsem zažila příhodu na pískovišti, kdy holčička vysvětlovala kamarádce, že dnes si nemohou hrát, protože je ve stresu.

Co o stresu víme? Stres (anglicky stress = napětí) je funkční stav živého organismu, kdy je organismus vystaven mimořádným podmínkám (stresoriu). Následuje obranná reakce, která má za cíl zabránit poškození nebo smrti organismu.

Stres rozdělujeme do dvou skupin. Rozdělení navrhl v roce 1975 Hans Selye. Eustres = pozitivní zátěž, která v únosné míře stimuluje jedince k lepším výkonům. Nesmí však trvat dlouho.
Druhou skupinu tvoří Distres = nadměrná zátěž, která poškozuje jedince. Následuje úzkost a deprese, poškození organismu a v nejhorším případě může přivodit i smrt.

Všem přeji, aby zažívali pouze Eustres, který je bude motivovat a aby naše děti slovo stres znaly pouze z doslechu a nikdy jej nezažily.

Pokud si budete potřebovat odpočinout a zbavit se stresu, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme s výběrem wellness pobytu, ze kterého se vrátíte domů plni sil a připraveni čelit dalším úkolům.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz