arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Jánské Lázně

Jánské Lázně se nacházejí v Krkonoších na úpatí Černé hory, v nadmořské výšce přes 600m. Lázně patří k nejstarším v Čechách. Jejich zakladatel Jan Adolf Schwarzenberg v roce 1675 zahájil výstavbu prvních lázeňských budov. Nesly jméno Svatojánské Teplice. Současný název, Jánské Lázně, získaly po termálním pramenu, který roku 1006 objevil zbrojnoš Jan z Chockova. Světovou proslulost si lázně vybudovaly v 1. polovině 20. století díky velmi úspěšné léčbě následků obrny u převážně dětských pacientů. Vzorem léčení pro ně byly americké lázně Warm Springs. Jánské lázně se staly prvními svého druhu v Evropě a zároveň se od nich inspirovalo mnoho dalších lázní.

Léčba probíhá za pomoci  přírodních léčivých zdrojů, kterými jsou místní podhorské klima a termální minerální voda. Prameny thermy se nachází v sevřeném údolí úpatí Černé hory ve výšce 630 m. n. m. a vyvěrá o teplotě 29°C. Přímo před budovou léčebny Lázeňský Dům jsou dva vrty ze kterých se v současnosti jímá - Janov a Černý pramen. Mineralizace vody se pohybuje okolo 300 mg/l s rozhodujícím podílem vápníku. Místní klima napomáhá léčbě chronických chorob, alergií a respiračních onemocnění. Příznivé klima je především díky rozmanitosti terénu, kde se střídají slunečná a stinná místa, lokální sušiny a místa nasycená vodnímu parami. Příznivě na klima působí možnost inhalace přírodních látek jehličnatých stromů nebo z chráněných rostlin horských luk KRNAPu.

K přírodním zdrojům se v léčbě připojuje individuální cvičení s fyzioterapeutem podle doporučení lékaře a aktuálního zdravotníhos tavu klienta. Fyzioterapeuti využívají mnoho certifikovaných metod jako Kabatovu metodu PNF, cvičení v závěsném systému Redcord, reflexní lokomoci prof. Vojty, SM-systém MUDr. Smíška, Mekenzie metodu nebo bazální programy dle Čápové. Léčba je doplňována skupinovým svičením a fyzikální terapií. Balneoprovoz poskytuje masáže, vodoléčebné procedury, rašelinové zábaly, plynové injekce, parafín nebo kineziotaping.

Klienti mohou relaxovat v Aquacentru s vodní plochou 230 m2. Voda pochází z Černého a Janova pramene. Bazén disponuje podvodními sopkami, vodními clonami, protiproudem a perličkovýmmí lůžky. Dále jsou pro relaxaci klientů připraveny vnitřní a venkovní vířivky, bylinková sauna, parní box a slunečná venkovní terasa s lehátky.

Pobyt v lázních není pouze o léčení a procedurách, ale také o relaxaci a zábavě. Kávu, čaj nebo sklenku něčeho ostřejšího si hosté mohou vychutnat v Kolonádě - secesní budova z roku 1904, která slouží přes den jako kavárna a večer pro taneční zábavy a hudební vystoupení různých žánrů. Koncerty vážné hudby a cestopisné přednášky se pořádají ve společenském sále Jánského Dvora. O víkendech, v lázeňské sezóně, mohou hosté využít koncertů a vystoupení na hlavní kolonádě.

V zimním období se Jánské lázně stávají vyhledávaným místem milovníků lyžování a zimních radovánek. V létě město navštěvují turisté a cyklisté, kteří využívají turistické trasy s nenáročnými procházkami, ale i náročnější tůry na vrcholky hor. Ani milovnící adrenalinu nemusí zoufat. Lanový park, sjezd Černé hory na koloběžkách nebo sáňkařská dráha je jistě uspokojí. Okolí nabízí možnost mnoha výletů jako ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, barokní zámek a hospital Kuks nebo hrad Pecka.

Do Jánských Lázní se hosté dostanou přímými autobusovými spoji z Prahy, Pardubic, Hradce Králové a Trutnova. Pro ostatní, kteří využíjí vlastní dopravu je u hotelu připraveno parkování.

Pokud si potřebujete odpočinout, relaxovat v krásném prostředí Krkonoš a domů se vrátit plni sil, vyzkoušejte pobyt v Jánských Lázních a po návratu domů Vás poznají jen s obtížemi. Budete zářit energií a rozdávat úsměvy na všechny strany.

« Přehled všech článků

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

info@laznetour.cz
www.laznetour.cz