arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Lázně Turčianské Teplice

První zmínka o Turčianských Teplicích se nachází v darovací listině od uherského krále Ladislava IV. Kumánského grófovi Petrovi z roku 1281. Gróf Peter získal osídlené pozemky, jejichž součástí byly i termální prameny. V té době ještě nevyužívané. Termální prameny se začaly dostávat do podvědomí v 15. století. Například v roce 1423 projíždel územím uherský král Zigmund Lucemburský a využil jejich blahodárných účinků. V roce 1535 se na základě darovací listiny Ferdinanda I. Habsburského staly termální lázně vlastnictvím města Kremnice. Lázně začali navštěvovat vzání hosté. Jedním z nejvýznamnějších by císař Maxmilián Habsburský v roce 1573. Zájem o léčení byl tak velký, že původní dřevěný lázeňský dům již nestačil a město kremnica se rozhodlo postavit nový, kamenný. Zájem o lázně stále rostl. Velký zlom nastal v roce 1872, kdy byla dokončena železnice spojující Vrútky a Zvolen. Turčianské Teplice se tak staly lehko dostupnými. Bylo potřeba rozšiřovat ubytovací kapacitu a tak starou budovu vystřídala nová dvouposchoďová budova Alžběta, dnes léčebný dům Jána Kollára. Během první světové války lázně sloužily jako vojenská nemocnice. Po druhé světové válce lázně přesly do státního vlastnictví a započala jejich rekonstrukce.

Turčianské Teplice, jak vyplývá z výše uvedené historie, patří mezi nejstarší na Slovensku. K léčbě využívají léčivé termální vody, která vyvěrá o teplotě okolo 45°C a je vysoce mineralizovaná. Ve spojení se zlatem má jedinečné účinky na lidské tělo. Ne nadarmo se se Turčianské Teplice přezdívají Zlaté lázně. Přírodní léčivé zdroje doplňuje fyzioterapie a pohybové aktivity.

Okolí lázní nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas, procházky, poznávací výlety, kulturní akce nebo vodní radovánky v aquaparku. Každý z klientů si najde to svoje a nikdo se domů nevrátí zklamaný.

5 pobytů 1 hotel

Rádi Vám pomůžeme +420 311 670 019
+420 604 148 481

Napsat dotaz

Hotel Velká Fatra Superior ****

Hotel Velká Fatra Superior**** je nejmodernější a nejluxusnější ubytování v lázních Turčianské Teplice. Disponuje jedno a dvoulůžkovými pokoji. Pro náročné klienti je nabízeno ubytování v apartmánech. Všechny služby jsou poskytovány "pod jednou střechou", klienti tak nemusí nikam docházet. Hosté také mohou využívat nadstatndardních služeb jako jsou snídaně do postele u pobytů z kategorie GOLD nebo mnoho dalších. Hotel uspokojí i ty nejnáročnější klienty a určitě se budou rádi vracet.

  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Nemoci gynekologické
  • Nemoci trávicího ústrojí
  • Nemoci močového ústrojí

od 4 400 Kč / os.

Zobrazit detail
Filtrovat
Cena
Délka pobytu
Typy pobytu

Zobrazit dalších 10 typů

Indikace

Zobrazit další 1 indikaci

Garance ceny
U nás máte jistotu ceny

Proč s námi?
Objevte naše výhody

Pobyt jako dárek
Darujte zážitek

Máte dotaz?
Zavoláme Vám zpět

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz