arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Lázně Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou krajské město v západních Čechách na soutoku Ohře a Teplé. Jedná se jedno z nejznámějších lázeňských měst, které vzniklo v 2. polovině 14. století. Podle legendy k jeho vzniku pomohla náhoda. Během projížďky, družina Karla IV., objevila horký pramen, kterému záhy Karel IV. přisoudil léčivou moc. A tedy kolem pramene nechal postavit město.

Svůj lázeňský rozkvět Karlovy Vary zaznamenaly až během 17. století. Bohužel se krátce po svém proslavení muselo město vyrovnávat s živelnými pohromami a útrapami 30. leté války. Město se vším rychle vyrovnalo a získalo si oblibu u bohaté šlechty. Léčil se zde i car Petr Veliký.

První veřejný lázeňský dům - Mlýnské lázně, vznikla počátkem 19. století. Následovala výstavba Vřídelní kolonády, Císařských lázní či dnešního divadla. Stavby byly z velké části financovány ze zisků z prodeje vřídelní soli, lázeňských tax nebo příspěvků zahraničních mecenášů.

V 19. století se Karlovy Vary staly místem významných setkání. Mezi známými hosty se objevovala jména jako Paganini, Mozart, Dobrovský, Purkyně, tyl, Chopin a mnoho dalších.

Počátkem 20. století se Karlovy Vary těšily pozice nejslavnějšícho lázeňského města Evropy. Bohužel obě světové války snížily návštěvnost na minimum. Roku 1948 lázeňské zdroje a budovy přešly do rukou státu a na dalších 41 let Karlovy Vary sloužily pro klientelu ze Sověstkého svazu. Po roce 1989 se začaly vracet truisté a jejich obliba opět roste.

K velké oblibě Karlových Varů přispívá mnoho kulturních akcí v období lázeňské sezóny. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je celosvětově známou a mnoha lidmi vyhledávanou letní akcí.

4 pobyty 2 hotely

Rádi Vám pomůžeme +420 311 670 019
+420 604 148 481

Napsat dotaz

Hotel Malta ****

Hotel Malta se nachází na začátku lázeňské zóny. Řadí se mezi hotely rodinného typu. Hosté se mohou ubytovat v pokojích typu standard. Stravování a část procedur probíhá v sesterském hotelu Růže, který se nachází přímo naproti hotelu. Hotel Malta doporučujeme klientům, kteří májí rádi výhody hotelů rodinného typu, ale zároveň chtějí být co nejblíže všemu dění.

  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Nemoci dýchacího ústrojí
  • Nemoci oběhového ústrojí
  • Nemoci trávicího ústrojí
  • Nemoci nervové

Hotel Růže ****

Hotel Růže se nachází na začátku lázeňské zóny. řadí se mezi hotely rodinného typu. Ubytovat se hosté mohou v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech. Součástí hotelu je i balneo centrum, které klientům nabízí nepřeberné množství procedur. Hotel Růže je výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí být v blízkosti všeho dění a zároveň si užívat klidnou atmosféru rodinného prostředí.

  • Nemoci pohybového ústrojí
  • Nemoci dýchacího ústrojí
  • Nemoci oběhového ústrojí
  • Nemoci trávicího ústrojí
  • Nemoci nervové

od 3 500 Kč / os.

Zobrazit detail
Filtrovat
Cena
Délka pobytu
Typy pobytu

Zobrazit dalších 10 typů

Indikace

Zobrazit další 1 indikaci

Garance ceny
U nás máte jistotu ceny

Proč s námi?
Objevte naše výhody

Pobyt jako dárek
Darujte zážitek

Máte dotaz?
Zavoláme Vám zpět

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

info@laznetour.cz
www.laznetour.cz