arrowRightarrowUpbenefitsGiftbenefitsPersonbenefitsPricebenefitsQuestionbreadcrumbsArrowcameracrossemailhelphotelhpAction1hpAction10hpAction11hpAction12hpAction2hpAction3hpAction4hpAction5hpAction6hpAction7hpAction8hpAction9infomapMarkerpaginationArrowratingHeartsearchshowMorestay

Lázně Brusno

Lázně Brusno se nachází ve středním Slovensku, v údolí Slovenského Rudohoria na úpatí severních svahů Vepra a v ústí doliny Peklo. Svojí polohou nabízí hostům nerušené ticho, čistý vzduch a nezapomenutelné prostředí překrásné přírody. Pokud by někomu chyběl ruch města, může navštívit několik kilometrů vzdálenou Báňskou Bystřici.

První zmínku o léčivých pramenech nalezneme ve farské kronice roku 1818. Do roku 1834, kdy začala stavba prvního lázeňského domu, není známé využití těchto pramenů. Pravděpodobné je, že byly využívány dřevorubci, uhlíři a dalšími, kteří okolo nich chodili každý den do práce. První lázeňská sezóna začala rok 1838 a trvala až do roku 1859, kdy tehdejší lázeňský dům shořel. Jeho obnova trvala do roku 1861. Období rozkvětu pro lázně Brusno bylo období 1. ČSR. Bohužel po druhé světové válce se lázně nacházely ve velmi špatném technickém stavu, který ještě zhoršil požár v roce 1947. V roce 1948 se lázně dostali v procesu znárodňování do rukou státu. Největší změny lázně zaznamenaly roku 1974, kdy se začalo s výstavbou pavilonu Pol´ana, který se pro hosty otevřel roku 1985.

Lázně Brusno svým klientům nabízení ničím nerušený odpočinek a mnoho možností trávení volného času. Jsou výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí mít ke svému léčení a odpočinku jedinečné podmínky.

 

 

12 pobytů 2 hotely

Rádi Vám pomůžeme +420 311 670 019
+420 604 148 481

Napsat dotaz

Lázeňský dům Brusianka

Lázeňský dům Brusnianka se nachází 200 m od lázeňského domu Poĺana. Svým klientům nabízí ubytování v jedno a dvoulůžkových pokojích kategorie DeLuxe. Ostatní služby jsou klientům poskytované v hotelu Poĺana.

 • Nemoci pohybového ústrojí
 • Nemoci onkologické
 • Nemoci oběhového ústrojí
 • Duševní poruchy
 • Nemoci trávicího ústrojí
 • Nemoci poruchy látkové výměny
 • Nemoci nervové
 • Nemoci močového ústrojí

od 4 015 Kč / os.

Zobrazit detail

Léčebný dům Poľana ****

Lázeňský dům Poľana prošel rozsáhlou rekosntrukcí a modernizací. Nabízí tak svým hostům komfortní ubytování v moderním stylu. Dipsonuje 214 pevnými lůžky v jedno a dvoulůžkových pokojích a apartmánech. Součástí každého pokoje je balkon s výhledem na okolní přírodu. Klienti tak mohou realxovat pohledem do krajiny v každé chvíli. V Léčebném domě Poľana se také nachází balneocentrum, kde jsou poskytovány procedury. Klienti tak nemusí nikam na procedury docházet. Léčebný dům Poľana je výbornou volbou pro klienty, kteří chtějí léčení uskutečnit v ničím nerušeném prostředí obklopeném přírodou.

 • Nemoci pohybového ústrojí
 • Nemoci oběhového ústrojí
 • Nemoci trávicího ústrojí
 • Nemoci kožní

od 5 060 Kč / os.

Zobrazit detail
Filtrovat
Cena
Délka pobytu
Typy pobytu

Zobrazit dalších 10 typů

Indikace

Zobrazit další 1 indikaci

Garance ceny
U nás máte jistotu ceny

Proč s námi?
Objevte naše výhody

Pobyt jako dárek
Darujte zážitek

Máte dotaz?
Zavoláme Vám zpět

Kontakt

LázněTour s. r. o.

+420 311 670 019
+420 604 148 481

[email protected]
www.laznetour.cz